تجهیزات نگهبان شامل چه مواردی است؟

تجهیزات نگهبان شامل چه مواردی است؟
خدمات نگهبان و حراست

برای تامین نیروی نگهبان جهت محله، ویلا، شهرک صنعتی، شهرک تجاری و... با ما در تماس باشید.

فرم ثبت درخواست تامین نگهبان

چنانچه به نگهبان نیاز دارید لطفا فرم زیر را پر کنید، در اسرع وقت با شما تماس میگیریم.

تجهیزات نگهبان شامل چه مواردی است؟

وجود نگهبان در محل ها و مکان های پر رفت و آمد یا محل هایی که در آن ساعات زیادی از شبانه روز رفت و آمد زیادی ندارد و خلوت است، لازم و ضروری می باشد. حضور نگهبان به خودی خود سبب افزایش امنیت و ایجاد نظم در مکان ها می شود؛ به گونه ای که با حضور نگهبان عموم مردم موظف و ترغیب به رعایت قوانین و مقررات آن مکان می شوند.

به همین دلیل در همه مکان هایی که به هر دلیل نیاز به استخدام نگهبان احساس می شود، لازم است نگهبان یا نگهبانانی در شیفت های مختلف در محل حاضر شده و به وظایف خود رسیدگی کنند. به طور کلی با توجه به مکانی که نگهبان در آن استخدام می شود، وظایف مختلفی هم دارد.

 

توجه: اگر به خدمات شرکت نگهبانی نیاز دارید و میخواهید نگهبان استخدام کنید حتما با پلیس یاران در تماس باشید.

 

یکی از مهم ترین وظایف نگهبانان حفاظت و مراقبت از مکان مورد نظر که می تواند مجتمع تجاری، اداری، مسکونی، شرکت ها یا سازمان های خصوصی و اداری، و محله های خلوت و… باشد، است. اما نکته مهمی که در این زمینه مطرح می شود، این است که در برخی مواقع ضروری است که نگهبان تجهیزات نگهبان که شامل وسایل و تجهیزات دفاع شخصی است، را همراه داشته باشد.

این موضوع زمانی که نگهبانان در محیط های باز و پر خطر مشغول حفاظت و مراقبت هستند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. علاوه بر این، یکی از مهم ترین نکاتی که زمان استخدام نگهبان باید مد نظر داشته باشید، مجهز کردن نگهبان به تجهیزات نگهبانی با کیفیت، سبک، و قابل حمل است. در واقع این وسایل باید به گونه ای باشد که نگهبان توان حمل کردن و استافده از آن ها را در شرایط ضروری و مورد نظر داشته باشد.

در غیر این صورت نه تنها استفاده از این ابزار کمکی به حفظ جان و سلامت نگهبان یا سایر افراد حاضر در آن محل نمی کند، بلکه ممکن است به نگهبان یا عموم مردم نیز آسیب برساند. به طور کلی تجهیزات نگهبان با توجه به محلی که فرد در آن مکان خدمت می کند، متفاوت خواهد بود. به همین منظور در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر تجهیزات نگهبان، و کلیه ملزومات ضروری که باید همراه داشته باشد، می پردازیم.

 

ملزومات نگهبان

ملزومات نگهبان

 

همان طور که در پاراگراف بالا هم ذکر شد، ملزومات و تجهیزات نگهبان با توجه به محلی که در آن خدمت و حفاظت می کند، و با توجه به شرایط آن مکان متفاوت خواهد بود. در بسیاری از مواقع در صورتی که محیط نگهبانی و حفاظت نگهبان وسیع و بزرگ باشد، بدیهی است که نمی توان ساعات و زمان زیادی از شبانه روز یا شیفت کاری را در محل گشت زنی کرد.

 

توجه: چنانچه نیاز به خدمات موسسه حفاظتی و مراقبتی پلیس یاران دارید با شماره ۶۸۲۳ ۷۲۲ ۰۹۱۲ تماس حاصل کنید.

 

بلکه لازم است از تجهیزات کامل تر و پیشرفته به منظور بررسی و نظارت دقیق کل محل در مکان یا اتاق نگهبانی وجود داشته باشد. بنابراین می توان گفت که با توجه به محل و مکان نگهبانی و وظایفی که نگهبان برای محافظت و مراقبت از آن باید انجام دهد، ملزومات و تجهیزات نگهبانی نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی می توان گفت که از جمله مهم ترین ملزومات و تجهیزات نگهبانی می توان موارد زیر را نام برد:

 

دوربین های مدار بسته

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که لازم است در مکان های بزرگ و وسیع برای بهبود عملکرد نگهبانان نصب و راه اندازی شود، دوربین های مدار بسته است. مجهز شدن مکان به دوربین مدار بسته به نگهبانان کمک می کند که به صورت مداوم و بدون نیاز به گشت زنی در محل از وضعیت مکان خدمات خود مطلع شده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.

اعزام نگهبان (تامین نیروی نگهبانی)

یکی از بهترین مزایای نصب دوربین مدار بسته به عنوان یکی از تجهیزات لازم برای نگهبانی، این است که در صورت لزوم می توان فیلم های دوربین مدار بسته را به مراجع قانونی یا اداره آگاهی در صورت بروز حوادث و خطرات مختلف تحویل داد.

 

وسایل حمل و نقل

یکی دیگر از تجهیزات نگهبان که ضروری است توسط کارفرما و مدیر مجموعه خریداری و تامین شود، وسایل حمل و نقل برای نگهبانان است. این وسایل نیز بسته به وسعت محل نگهبانی برای هر نگهبان متفاوت باشد که شامل موتور سیکلت یا خودرو یا دوچرخه است. وجود این وسایل حمل و نقل کمک می کند تا در صورت مشکل یا حوادثی نگهبان سریع تر به محل برسد و اقدامات ضروری برای حفاظت و مراقبت از محل را انجام دهد.

 

ابزار تمیز کاری

به طور کلی معمولا اتاق یا کانکس نگهبانان در محلی خارج یا مجزا از ساختمان اصلی سازمان یا اداری قرار دارد. به همین دلیل در طول شبانه روز بدیهی است که باید وسایل موجود در آن محل یا تجهیزات نگهبانی و حفاظت را تمیز و مرتب کند.

به همین دلیل می توان گفت مجهز کردن و خرید ابزار تمیز کاری در اتاق نگهبانی نیز یکی از ضروریات و تجهیزات نگهبان است. از جمله مهم ترین ابزار تمیز کاری، می توان مکنده، جارو برقی، ظرفشویی و محصولات شستشوی لوازم و… را نام برد.

 

لوازم ضروری شخصی

برخی از نگهبانان برای محافظت و رفاه حال خود لازم است که زمان شروع شیفت نگهبانی خود لوازم ضروری شخصی را همراه داشته باشند. استفاده و تهیه کردن این لوازم ضروری شخصی کمک می کند تا نگهبان در شرایط اضطراری و مهم مانند  آسیب‌ های مختلف از جمله بیماری‌ های مسری و انتقالی، ضربه ‌های جسمی و آسیب ‌های ناشی از هوا و شرایط آب‌ وهوایی مصون بماند. از جمله مهم ترین وسایل مهم شخصی می توان عینک، کلاه ایمنی، دستکش، کلاه نقاب دار،  لباس های بادگیر، کفش مناسب و… را نام برد.

 

وسایل نگهبانی و گشت

نگهبانان با توجه به وظایفی که بر عهده دارند و به آن ها توسط کارفرما محول می شود، لازم است که در برخی شرایط خاص حتما وسایل و تجهیزات نگهبانی خاصی را همراه داشته باشند. برای مثال در مجتمع های تجاری و اداری بزرگ و وسیع عملا امکان گشت زنی توسط یک نگهبان وجود ندارد. به همین دلیل لازم است که چند نیروی نگهبان با تعریف شرح وظایف مختلف استخدام شده تا به هر کدام وظایف مختلفی برای محافظت و مراقبت محول شود.

بنابراین می توان گفت که وسایل و تجهیزات نگهبانی نگهبانان با توجه به شرایط کاری و محلی که باید از آن محافظت و مراقبت کنند، متفاوت خواهد بود. برای مثال می توان گفت که وسایل نگهبانی و گشت نگهبانانی که وظیفه آن ها گشت زنی در محوطه محل کار است، عبارتند از:

 • باتوم
 • دستبند
 • سوت
 • بی سیم
 • تلفن همراه
 • اسپری فلفل
 • چراغ قوه
 • شوکر

 

تجهیزات حفاظت فیزیکی نگهبان

تجهیزات حفاظت فیزیکی نگهبان

یکی از نیروهای کار آزموده و خبره ای که در موسسات حفاظتی و مراقبتی دوره های آموزشی حرفه ای را طی می کنند، نیروها و نگهبانان حفاظت فیزیکی هستند. نیروهای حفاظت فیزیکی افرادی هستند که در سالن های همایشی و جلسات بزرگ و جعمیت به منظور ایجاد و افزایش امنیت حضور دارند و از بروز هر گونه حادثه یا خطراتی که ممکن است باعث رعب و وحشت افراد حاضر در آن جمع هستند، جلوگیری می کند.

علاوه بر این، همان طور که حتما شما هم مشاهده کرده اید، حضور نگهبانان و نیروهای حفاظت فیزیکی در نمایشگاه ها، فروشگاه های بزرگ، مجتمع های تجاری بزرگ که دارای چند درب ورودی و خروجی هستند، نیز به خودی خود باعث افزایش امنیت و آرامش برای سایر افراد حاضر در محل می شود. این افراد نیز لازم است که در صورت بروز هر گونه حادثه یا خطرات و مشکلاتی تجهیزات مورد نیاز را همراه داشته باشند. از جمله مهم ترین تجهیزات نگهبانی حفاظت فیزیکی می توان موارد زیر را نام برد:

 • شوکر
 • بی سیم
 • دستبند
 • شوکر
 • سوت
 • گاز اشک آور

 

تجهیزات حفاظتی نگهبانان

همان طور که می دانید وجود نیروهای حفاظتی نگهبان همواره تاثیر ویژه ای در افزایش و ایجاد امنیت دارد. به صورتی که حتی عموم مردم نیز با دیدن و حضور نگهبانان در محل های مختلف احساس آرامش و امنیت بیشتری دارند. به همین منظور مجموعه های بزرگی که به ایجاد امنیت و آرامش برای حضور حضار در آن مکان اهمیت می دهند، همواره نیروهای حفاظتی نگهبان نیز استخدام می کنند.

 

توجه: چنانچه نیاز به نگهبان محله نیاز دارید میتوانید فرم بالای صفحه را پر کنید.

 

این نیروها نیز لازم است که تجهیزات مختلفی را برای استفاده در شرایط بحرانی و خاص همراه داشته باشند. اما نکته مهمی که در این زمینه مطرح می شود، این است که این تجهیزات را صرفا موسسات حفاظتی و مراقبتی در اختیار نیروهای خود قرار می دهد. چون بدیهی است که استفاده از این تجهیزات نیاز به گذراندن دوره های آموزشی تخصصی دارد. به طور مهم ترین تجهیزات حفاظتی نگهبانان به شرح زیر است:

 • بی سیم های قوی با برد بالا
 • باتوم
 • سپرهای مستحکم
 • دستبند
 • شوکر
 • اسپری فلفل
 • سوت

 

 

اشتراک گذاری مقاله:
تجهیزات دفاع شخصی و فیزیکی

برای درخواست تجهیزات دفاع شخصی مجوز دار با 09127226823 در تماس باشید.

مقالات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *