نگهبان شهرک

ارسال حراست و نگهبان شهرک صنعتی

حضور داشتن و فعالیت کردن در فضاها و مکان های آرام و امن یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار در افزایش آرامش و اطمینان خاطر برای هر فرد محسوب می شود. این موضوع برای اهالی و ساکنان شهرک هایی که در آن ها تردد بسیار کم یا بسیار زیاد وجود دارد، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فرم ثبت درخواست تامین نگهبان

چنانچه به نگهبان نیاز دارید لطفا فرم زیر را پر کنید، در اسرع وقت با شما تماس میگیریم.

حفظ و ایجاد امنیت در محیط های مختلف یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در افزایش احساس آرامش برای همه افراد می شود. به صورتی که همه افراد با حضور در مکان هایی که امنیت و آرامش حکم فرماست، افراد احساس بهتری دارند. این موضوع در همه مکان ها و به ویژه مکان ها و محل هایی که به دلیل تردد کم بسیار خلوت است، همچنین در مکان هایی که به دلیل ترددهای زیاد، شلوغ است و همهمه ایجاد می شود؛

از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی از مهم ترین مسائلی که نیز امروزه با افزایش زندگی شهرنشینی و تمایل افراد برای زندگی در شهر، افزایش جمعیت و کاهش امنیت است. از طرفی با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ ایران به ویژه در تهران، سبب شده که تعداد شهرک های مسکونی، تجاری و اداری که ساخته می شود نیز افزایش یابد. به همین دلیل یکی از مهم ترین اقداماتی که در قدم اول باید برای چنین مکان هایی در نظر داشت، استخدام نگهبان شهرک است.

 

موسسه حفاظتی مراقبتی نگهبانان پاک اندیش ایرانیان

 

نگهبان شهرک فردی است که در یک اتاقک یا کانکس کوچک یا بزرگ می نشیند و وظیفه محافظت و مراقبت از آن شهرک را به بهترین نحو دارد. این فرد ورود و خروج کلیه افرادی که در ساعات مختلف شبانه روز و به ویژه در ساعات خلوت را کنترل و نظارت می کند. به همین دلیل می توان گفت استخدام و وجود نگهبان شهرک تاثیر به سزایی در کاهش وقوع جرم و جنایات، سرقت و به ویژه افزایش و ایجاد آرامش دارد.

خوشبختانه با شناخت لزوم و اهمیت استخدام نگهبان شهرک، افراد متخصص و حرفه ای به منظور محافظت و مراقبت از شهرک ویلایی، شهرک صنعتی، و… به صورت حرفه ای تربیت شده و آموزش می بینند. به همین دلیل با نگهبان این افراد در محل های ذکر شده می توانید تا حد قابل توجهی شاهد ایجاد امنیت و آرامش باشید.

برای مثال سال هاست که خانواده های زیادی در شهرهای مختلف در شهرک های مسکونی زندگی می کنند. همچنین افراد ساعات زیادی از شبانه روز را در شهرک های صنعتی مشغول کار و فعالیت هستند. به همین دلیل ایجاد و افزایش امنیت برای چنین افراد و خانواده هایی اهمیت زیادی دارد. به همین منظور برای ایجاد امنیت استخدام و به کارگیری نگهبان شهرک لازم و ضروری است.

در ادامه این مطلب نیز با اهمیت استخدام نگهبان شهرک برای شهرک ویلایی، شهرک صنعتی و… و وظایف هر کدام می پردازیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط استخدام نگهبان شهرک می توانید با کارشناسان مجموعه پلیس یاران تماس حاصل نمایید.

خوشبختانه استخدام این افراد از طریق موسسه حافظتی و مراقبتی امکان پذیر است. در این مقاله به طور کامل تر به معرفی وظایف و خدمات نگهبان شهرک و اهمیت استخدام این فرد پرداخته می شود.

 

نگهبانی در شهرک

نگهبانی در شهرک به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در جلوگیری از بروز جرم و جنایت در محل های مختلف محسوب می شود. این موضوع در همه مکان ها و محل هایی که به نوعی وجود امنیت اهمیت دارد، کاملا ضروری و لازم است. به همین دلیل استخدام نگهبانی در شهرک و افرادی که به صورت شیفتی و در طول تمام ساعات شبانه روز از محل مورد نظر محافظت و مراقبت کند، ضروری است.

خوشبختانه برای انجام این امور نیز افراد متخصص و متبهری در موسسات محافظتی مراقبتی آموزش دیده اند و با توجه به شرح کار آن محل، به بهترین نحو به نگهبانی در شهرک می پردازند. در موسسه محافظتی مراقبتی پلیس یاران نیروهای بسیار مجرب و حرفه ای به منظور نگهبانی در شهرک و ایجاد امنیت و آرامش آماده خدمات رسانی هستند.

 

حفاظت فیزیکی شهرک

یکی از مهم ترین خدماتی که در موسسه حفاظتی مراقبتی پلیس یاران ارائه می شود، حفاظت فیزیکی شهرک است. منظور از حفاظت فیزیکی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که وجود آن به منظور ایجاد امنیت و احساس آرامش برای افراد و اماکن تاسیساتی، تولیداتی، عبور و مرور در شهرک ضروری و لازم است.

در واقع وظایف نیروهای حفاظتی فیزیکی شهرک شامل وظایف عمومی و مشابه با نگهبان شهرک است که باید از وقوع جرم و جنایات و سایر اقدامات خطرناک دیگر جلوگیری کند. علاوه بر این، از جمله مهم ترین وظایف حفاظت فیزیکی شهرک می توان موارد زیر را نیز نام برد:

 

 • گشت زنی به صورت شیفتی و در تمام ساعات شیفت هر نگهبان در محوطه شهرک به منظور جلوگیری از وقوع نزاع، درگیری، سرقت و…
 • زیر نظر گرفتن رفت و آمد افراد مشکوک یا ناشناس به شهرک
 • زیر نظر گرفتن و بررسی دوربین های مدار بسته به صورت شبانه روزی
 • کنترل و نظارت ورود و خروج افراد و خودروهای مختلف
 • ثبت و گزارش دادن رفت و آمدهای مشکوک و زیاد
 • نگهبانی و مراقبت از اموال، خودروها، و منازل و ویلاهای موجود در شهرک ویلایی
 • اطلاع دادن به پلیس یا نزدیک ترین کلانتری در صورت وقوع یا مشاهده موارد مشکوک و خطرناک و مظنونین

 

نگهبان شهرک ویلایی

یکی از مهم ترین محل هایی که ایجاد و برقراری امنیت و آرامش در آن اهمیت دارد، شهرک ویلایی است. نگهبان شهرک ویلایی شغل و وظایفی مشابه با نگهبان محله دارد. بدین صورت که نگهبان شهرک ویلایی طبق توافقات انجام شده با کارفرما باید در ساعات مقرر و سپس با پوشیدن لباس فرم در محل کار خود حاضر شده و کلیه رفت و آمدهایی که به آن محل صورت می گیرد را کنترل و نظارت کند.

شهرک ویلایی معمولا متعلق به یک گروه از افراد خاص است که آن محل و ویلاهای آن منطقه تحت مالکیت آن فرد یا افراد قرار دارد. نگهبان شهرک ویلایی باید در ساعات مقرر لباس فرم پوشیده و در اتاقک یا کانکسی که برای او تعبیه شده، از محیط اطراف و ویلاهای موجود در شهرک محافظت و مراقبت نماید. این فرد با توجه به این که وظیفه ایجاد امنیت و آرامش را بر عهده دارد، لازم است که از ورود افراد غیر متفرقه یا مشکوک و ناشناس به محیط شهرک ویلایی جلوگیری کند.

علاوه بر این، این فرد باید در صورتی که صاحب یا صاحبین ویلاها مهمان یا جلساتی دارند، به بهترین نحو راهنما و پاسخگوی سوالات و نیازهای مراجعین باشد. در برخی موارد و به ویژه در برخی از فصول سال شهرک ممکن است تردد و رفت و آمدهای بیشتری داشته باشد.

به همین دلیل برای ایجاد امنیت بیشتر در چنین مواردی معمولا لازم است که چند نگهبان شهرک استخدام شده و به صورت شبانه روزی به امر مهم مراقبت و محافظت بپردازند. از جمله مهم ترین وظایف نگهبان شهرک ویلایی می توان موارد زیر را نام برد:

 • نگهبانی و زیر نظر گرفتن عبور و مرور و تردد کلیه افراد
 • معرفی کردن و گزارش دادن ورود و خروج افراد مشکوک و ناشناس به کلانتری، پلیس و به ویژه صاحبان شهرک ویلایی
 • محافظت و مراقبت از کل محل اطراف شهرک ویلایی برای جلوگیری از وقوع جرم و جنایت و سرقت
 • زیر نظر گرفتن و اجازه ورود و خروج دادن خودروهای مجاز به محیط شهرک
 • پاسخگویی به سوالات و راهنمایی کردن افراد مهمان
 • آشنایی با اصول و فنون محافظت و مراقبت در صورت بروز حوادث و خطرات مختلف
 • آشنایی و تسلط بر استفاده از ابزار و تجهیزات دفاع شخصی در صورت لزوم

 

نگهبانی شهرک صنعتی

یکی از مهم ترین محل هایی که ایجاد امنیت در آن اهمیت زیادی دارد، شهرک صنعتی است. همان طور که می دانید در شهرک های صنعتی به صورت شبانه روزی و به ویژه در ۸ تا ۱۲ ساعت اداری کارخانجات مختلف به صورت حضوری افراد زیادی در آن رفت و آمد دارند. در واقع یکی از مهم ترین وظایفی که به نیروهای فعال در موسسات محافظتی مراقبتی محول می شود، استخدام شدن به منظور محافظت و نگهبانی شهرک صنعتی است.

این فرد به صورت دقیق باید بر کلیه رفت و آمدها و تردد افراد مجاز وغیر مجاز نظارت داشته باشد تا از بروز حوادث و خطرات مختلف نظیر سرقت، نزاع، درگیری، و… جلوگیری شود. علاوه بر این، با توجه به این که در بسیاری از شهرک های صنعتی نیروهای کار در کارخانجات و شرکت های اداری به صورت ۲۴ ساعته و شیفتی مشغول فعالیت و تردد هستند، لازم است که با استخدام و به کارگیری چند نیروی نگهبان شهرک صنعتی، همواره باعث ایجاد امنیت و آرامش در این محل شوید.

نگهبانان شهرک صنعتی به صورت شیفتی و بر اساس توافقات و نیاز شهرک صنعتی به صورت شیفتی در محل کار حاضر شده و به امر مهم محافظت و مراقبت می پردازند. در واقع حضور نگهبان شهرک به خودی خود تاثیر ویژه ای در ایجاد امنیت و آرامش برای سایر افرادی می شود که در آن شهرک حضور دارند.

در برخی موارد نیز با توجه به گستردگی و وسعت شهرک صنعتی لازم است که نگهبان شهرک به صورت پیاده یا با استفاده از وسیله نقلیه ای که از طرف شهرک به او واگذار شده، گشت زنی کند. یکی از مهم ترین وظایف دیگر نگهبان شهرک صنعتی بررسی، نظارت و کنترل عبور و مرور افرادی است که در ساعات مختلف شبانه روز به شهرک رفت و آمد دارند. در بسیاری از موارد نیز لازم است که پلاک خودروهایی که به شهرک رفت و آمد دارند، زیر نظر گرفته شده و از ورود افراد غیر مجاز به محیط شهرک جلوگیری شود.

 

به چه مناطقی شهرک می گویند؟

به چه مناطقی شهرک میگویند؟

حتما شما هم نام شهرک را شنیده اید، اما تعریف درستی در مورد آن نمی دانید. شهرک به نقاط و مکان های مسکونی یا صنعتی گفته می شود که در آن تعداد کمی خانواده یا فرد در آن زندگی می کند. در شهرک ها معمولا ساختمان های چند طبقه ای و با شکل و ظاهر یکسان ساخته می شود.

در این شهرک ها معمولا خانواده هایی کم جمعیت زندگی می کنند و به همین دلیل جمعیت شهرک های مسکونی نسبت به محله های شهر کم تر است. در برخی از شهرک ها، شهرک های صنعتی هم وجود دارد که در آن ساختمان ها و سوله های بزرگی ساخته شده است. این شهرک ها نیز به منظور تولید محصولات و کالاهای مختلف راه اندازی می شوند.

به طور کلی ایجاد و افزایش امنیت در چنین مکان هایی از طریق استخدام کردن نگهبان شهرک لازم و ضروری است. در برخی موارد با توجه به وسعت و بزرگی شهرک صنعتی یا شهرک مسکونی لازم است که یک یا چندین نگهبان شهرک استخدام شود.

 

نگهبان شهرک کیست؟

نگهبان شهرک به فردی گفته می شود که لباس فرم می پوشد و در یک اتاقک یا کانکس می نشیند و رفت و آمد و تردد افراد مختلف را نظارت می کند. به گونه ای که با وارد شدن به شهرک صنعتی یا مسکونی شاهد حضور این فرد خواهید بود. با توجه به ساعات کاری و نحوه فعالیت و خدماتی که در شهرک صنعتی ارائه می شود، معمولا نگهبان یا نگهبانان شهرک به صورت شبانه روزی یا شیفتی کار می کنند و در محل خدمت خود حضور دارند.

این افراد مهارت قابلیت و مهارت استفاده از تجهیزات دفاع شخصی را دارند. همچنین نگهبانان شهرک از طریق گذراندن دوره های آموزشی، با کلیه و اصول دفاع شخصی، و تعامل و ارتباط با افراد آشنا هستند.

برای درخواست نگهبان مجتمع مسکونی میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

اهمیت استخدام نگهبان شهرک

اهمیت استخدام نگهبان شهرک

در همه جای کشور افراد مختلفی وجود دارند که ممکن است حضور آن ها باعث ایجاد نا امنی در آن محل شود. به صورتی که ممکن است این افراد با حضور خود باعث به وجود آمدن نزاع، سرقت، بی نظمی، آشفتگی و… شود. به همین دلیل باعث می شود افرادی که در آن مکان ها یا محل ها حضور دارند، آشفته شوند و آرامش خود را از دست دهند.

مشاوره رایگان با کارشناسان پلیس یاران

این موضوع ممکن است در شهرک ها نیز دیده شود و افراد حاضر در آن مکان ها آرامش و امنیت نداشته باشند. بنابراین حضور و استخدام یک نگهبان شهرک کاملا ضروری و لازم است. وجود نگهبان شهرک باعث می شود که از بروز بسیاری از حوادث و اتفاقات جلوگیری شود. به طور کلی دلایل استخدام نگهبان شهرک به شرح زیر است:

 • وجود نگهبان شهرک از بروز اتفاقات مختلف مانند نزاع، سرقت، درگیری و … جلوگیری می کند.
 • باعث ایجاد آرامش و امنیت می شود.
 • نگهبانان از طریق دوره های آموزشی که گذرانده اند، مهارت کنترل اوضاع و حتی پیش بینی حوادث مختلف مانند سرقت، درگیری و … را دارند.
 • مهارت کنترل اوضاع، نظارت بر رفت و آمدها، و ایجاد آرامش را دارند.
 • این افراد قابلیت استفاده از تجهیزات دفاع شخصی را در صورت لزوم دارند.

 

وظایف نگهبان شهرک چیست؟

همان طور که می دانید یکی از مشاغلی که سال هاست از آن به عنوان فرد مسئول برای ایجاد و افزایش امنیت در مکان های مختلف استفاده می شود، نگهبان است. با افزایش اهمیت این موضوع نگهبانان با وظایف مختلفی در مکان های متفاوت حاضر می شوند. یکی از زیر مجموعه های شغل نگهبانی و نگهبان محله، نگهبان شهرک است که دارای وظایف زیر می باشد:

 • نظارت و کنترل رفت و آمد افراد مختلف
 • حاضر شدن در محل کار به طور دقیق و منظم و مستمر
 • کنترل و مدیریت کردن تردد افراد نا شناس یا غریبه قبل از وارد شدن به شهرک
 • اطلاع دادن به مدیر شهرک یا سایر نگهبانان شهرک در صورت بروز یا مشاهده مشکل یا حادثه ای
 • قابلیت و مهارت رو در شدن و کنترل فرد سارق
 • شناسایی کردن افراد نا شناس یا افرادی که ممکن است نزاع یا مشکلی را به وجود آورند.
 • چک کردن دوربین ها و سایر تجهیزات حفاظت الکترونیک
 • قدم زدن در محوطه شهرک و بررسی وضعیت کلی مکان های مختلفی که در دید نیست، مانند راهروها، پارکینگ ها، و…
 • عدم ترک محیط کار بدون اطلاع قبلی یا جایگزین کردن همکار دیگر
 • رعایت نزاکت و ادب و احترام در برابر مراجعین مختلف و ساکنان مجتمع
 • نظارت بر تردد خودروهای ساکنین یا خودروهای غریبه
 • هماهنگی با واحدهای مسکونی مختلف یا با مدیر ساختمان در صورت مشاهده یا بروز موارد مشکوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *