نگهبان محله

نگهبان محله

بلاشک در هر محله یا مجتمع بارها شاهد این بودید که شبانه به منزلی دستبرد زده شده یا ضبط خودرویی به سرقت رفته و یا زورگیری اتفاق افتاده و همین موجب ایجاد ناامنی در محل و مجتمع مربوطه گشته است.

شما با استقرار نگهبان محله در محله خود میتوانید این ناامنی ها را به پایان برسانید، به همین جهت پیشنهاد ما به شما گرفتن مشاوره از متخصصین پلیس یاران میباشد.

 

فرم ثبت درخواست تامین نگهبان

چنانچه به نگهبان نیاز دارید لطفا فرم زیر را پر کنید، در اسرع وقت با شما تماس میگیریم.

 

پلیس محله

حال بهتر است در مورد پلیس های محله بدانیم. در برخی موارد به جای استفاده از کلمات نگهبان محله یا حراست محله از کلمه پلیس محله که همان مفهوم را میرساند، استفاده میکنند. جهت دریافت مشاوره پیرو پلیس محله میتوانید با ما در تماس باشید.

موسسه حفاظتی مراقبتی نگهبانان پاک اندیش ایرانیان

 

نگهبان محله تهران

حفظ و مراقبت از امنیت در هر مکان و زمانی اهمیت زیادی دارد. به گونه ای که بسیاری افراد برای حضور یافتن در مکان های مختلف به ویژه در مراسمات شلوغ ابتدا از امنیت آن مکان اطمینان حاصل می کنند.

حفظ امنیت در محله های مختلف شهرهای شلوغ و بزرگ اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل مراکز آموزشی مختلف، به آموزش و استقرار نگهبان محله تهران می پردازند.

در واقع ایجاد احساس امنیت برای اعضای خانواده از امنیت بسیار مهم تر است که با قرار دادن و استخدام فردی با تجربه و با مهارت در این زمینه می تواند تا حد قابل توجهی باعث افزایش امنیت و آرامش شود.

جهت مشاوره در مورد استخدام نگهبان محله در تهران میتوانید با کارشناسان پلیس یاران توسط شماره ۰۹۱۲۷۲۲۶۸۲۳ در تماس باشید و بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

نگهبان محله تهران

چرا که به کاری گیری و استخدام هر فردی که صرفا به نگهبانی علاقه داشته باشد، برای افزایش و ایجاد امنیت کفایت نمی کند. بنابراین صرفا استخدام یک نگهبان با تجربه و مجرب در این زمینه و استقرار آن در محله تا حد قابل توجهی می تواند تامین کننده امنیت آن محل شود. در صورتی که قصد استخدام نگهبان محله را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با کلیه نکات مهم این موضوع آشنا شوید.

 

نگهبان محله (پلیس محله) کیست؟

نگهبان محله (پلیس محله) کیست؟

نگهبان محله (پلیس محله) به فردی گفته می شود که با توجه به شرایط و ضوابطی که برای استخدام شدن وجود دارد، برای فعالیت نگهبانی پذیرفته شده است. همچنین هر نگهبان مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و تخصصی در زمینه نگهبانی که در قرارداد نگهبان محله موسسه پلیس یاران ذکر شده است.

نگهبان محله فردی است که با توجه اصول و قوانین تعیین شده توسط موسسه حفاظتی مراقبتی پلیس یاران آشنا بوده و دوره های آموزشی مراقبت، و محافظت را گذارنده و با کلیه فنون برای جلوگیری از جرایم مختلف آشنا است.

این افراد توسط موسسات حفاظتی مراقبتی استخدام شده و برای استخدام شدن و نگهبانی از محله ها بین آن ها با کارفرما قراردادی عقد می شود. طی این قرارداد نگهبان محله موظف است که در ساعات تعیین شده یا به صورت شیفتی در محل مورد نظر حضور داشته باشد و از اموال و خانه های آن ها محافظت کند.

این افراد برای کار خود بر اساس قانون کار حقوق و دستمزد دریافت می کنند. برای محل استقرار نگهبان محله معمولا یک اتاقک یا کانکس در نظر گرفته می شود تا در محل هم به استراحت پرداخته و هم از محل مورد نظر به طور کامل محافظت کند.

این فرد در قبال کاری که انجام می دهد و  متناسب با وظیفه محافظت، مراقبت یا نگهبانی که انجام می شود، حق الزحمه مشخصی و مطابق با قوانین اداره کار دریافت خواهد کرد. به طور کلی می توان گفت استخدام نگهبان محله در شرایط و مکان های زیر توصیه می شود:

 • محله هایی که از مراکز پلیس دور است.
 • دور افتاده بودن یا خلوت بودن محله یا محل کار
 • وجود سابقه سرقت یا مزاحمت در محل مورد نظر
 • بالا بودن میزان جرائم و افزایش تعداد مجرمان در محله مورد نظر

 

شرح وظایف نگهبان محله

شرح وظایف نگهبان محله چیست؟

در یک تعریف ساده می توان گفت نگهبان محله وظیفه دارد در قبال حق الزحمه ای که دریافت می کند، از اماکن و اموال موجود در مکانی که کارفرما مشخص می کند، مراقبت کند.

به طور کلی شرح وظایف نگهبان در اماکن مختلف مثلا نگهبان مجتمع مسکونی با توجه به نظر هر کارفرما و میزان متراژ آن محل متفاوت و حتی متغیر است. علاوه بر وظایف ذکر شده در بالا، نگهبان برای افزایش امنیت در محله و ایجاد محله ای آرام و امن، نگهبان محله وظایف دیگری دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

همان طور که می دانید با افزایش جمعیت و افزایش زندگی شهرنشینی، زندگی روزمره همه ما دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. یکی از مشکلات اساسی که در این زمینه وجود دارد، افزایش تعداد ساختمان های مسکونی و تجاری مختلف سبب شده که محله ها به قسمت های مختلفی تقسیم شوند.

همین موضوع تاثیر زیادی در کاهش امنیت برخی از محله ها و به ویژه برای ساختمان های مسکونی شده است. علاوه بر این، در برخی موارد عموم مردم برای ایجاد امنیت در محل زندگی خود نمی توانند به صورت شبانه روزی و در صورت بروز هر گونه مشکلی سریعا با پلیس تماس بگیرند.

همچنین در برخی موارد به دلیل خلوت یا دور بودن یا دسترسی نداشتن به پلیس، بدیهی است که میزان جرم و جنایت و به ویژه سرقت افزایش می یابد.

بنابراین در چنین مواردی یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان انجام داد، استخدام نگهبان محله است. نگهبان محله فردی است که بر اساس نیاز محله و توافق بین ساکنین آن محله باید به صورت شیفتی از محله مراقبت کرده و نگهبانی دهد.

این فرد وظایف مختلف و گوناگونی دارد که برای شروع کار بین صاحب کار و مالکان منازل در آن محله و موسسه محافظتی مراقبتی تعیین و تایید می شود.

موسسه حفاظتی مراقبتی پلیس یاران به عنوان یکی از مجموعه های فعال در این زمینه، خدماتی کامل و جامع در زمینه ایجاد امنیت و محافظت ارائه می کند که یکی از مهم ترین خدمات آن استخدام و معرفی نگهبان محله است.

اگر به افزایش امنیت محل زندگی خود اهمیت می دهید، می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و نیاز و سوالات خود را مطرح کنید.

طبق قانون کار و با همکاری و نظارت نیروی پلیس در هر شهر و کشوری، موسسات حفاظتی مراقبتی می توانند بر اساس میزان صلاحیت افراد علاقه مند به فعالیت و همکاری با موسسات محافظتی را استخدام کرده و از آن ها در پروژه های مختلف استخدام کنند.

بدیهی است که نیروهای فعال در موسسه حفاظتی مراقبتی پلیس یاران هر کدام وظایف خاص و منحصر به فردی دارند که با شرح وظایف افراد دیگر متفاوت است.

در برخی شرایط ممکن است هر کارفرما یا موسسه حفاظتی وظایف مهم و ضروری تری را به نگهبان محول کند. در صورت لزوم، لازم است که وظایف به طور کامل به نگهبان آموزش داده شود. اما در حالت کلی از جمله مهم ترین وظایف نگهبان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشیدن لباس فرم مصوب از زمان شروع پست تا انتهای ساعت کاری
 • جلوگیری از وارد شدن و تعرض کردن افراد شرور و مزاحم در محله
 • دقت توجه کامل و دقیق به اتومبیل های ورودی به محله
 • نگهبانی و مراقبت کردن از مکان های مختلف از جمله مجتمع های تجاری، اداری، اماکن مسکونی برای جلوگیری از بروز هر گونه حوادثی مانند دزدی، یا وارد شدن افراد ناشناس به خانه ها
 • نگهداری و مراقبت از ماشین های پارک شده در محدوده فعالیت نگهبان برای جلوگیری از سرقت
 • معرفی کردن افراد مظنون یا مشکوک به کلانتری یا پاسگاه محل که در محله دیده می شوند.
 • حضور به موقع در محل نگهبانی و عدم تاخیر و غیبت جهت حضور یافتن
 • زیر نظر قرار گرفتن افراد ناشناس و هماهنگی با عوامل انتظامی در صورت لزوم
 • همکاری با معتمدین محل و در جریان قرار دادن آن ها در صورت مشاهده هر گونه خطر یا موارد مشکوک
 • عدم ترک محل در زمان و ساعات شیفت کاری
 • گشت زنی کردن در محل نگهبانی و بررسی شرایط و وضعیت آن در ساعات مختلف شیفت کاری

 

مراحل آموزشی نگهبان محله

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، نگهبانی شغل حساسی است که در بسیاری از شرایط به صورت مستقیم با جان و مال مردم ارتباط دارد. به همین دلیل هر فرد متقاضی استخدام برای نگهبانی باید آموزش های نگهبانی محله را به طور کامل گذارنده باشد.

هر نگهبان برای محافظت کردن از جان و مال افراد در محل مورد نظر ابتدا باید از نظر جسمی و روانی مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که آیا شرایط لازم برای استخدام شدن را دارد یا خیر؟

علاوه بر این،  با توجه به محله ای که قرار است نگهبان در آن استقرار داشته باشد، و در صورت لزوم تجهیزات لازم در اختیار نگهبان قرار می گیرد. هر نگهبان برای شروع کار خود و حضور در محله برای محافظت و مراقبت از محله باید وسایل و تجهیزات ایمنی مختلفی از جمله دستبند، فانسقه، شوکر، اسپری فلفل، باتون و چراغ قوه و حتی بی سیم برای برقراری ارتباط با سایر همکاران یا معتمد محل و… را به همراه داشته باشد.

مشاوره رایگان با کارشناسان پلیس یاران

بدیهی است که برای استفاده هر چه بهتر و نشان دادن عکس العمل سریع، هر نگهبان باید طرز کار و نحوه استفاده از این تجهیزات را به طور کامل آموزش دیده باشد.

بنابراین یکی از مراحل مهم آموزشی نگهبان محله که در موسسه حفاظتی مراقبتی پاک اندیش ایرانیان با نام برند پلیس یاران به طور کامل آموزش داده می شود، نحوه استفاده از این تجهیزات درصورت لزوم و در شرایط اضطراری است.

پس از آن آموزش های لازم جهت آمادگی جسمانی و در صورت بروز هر گونه حادثه یا خطری به نگهبانان داده می شود. چرا که آماده بودن و چابکی بدن در شرایط اضطراری به عنوان مهم ترین ویژگی یک نگهبان خوب بر شمرده می شود.

 

نگهبان محله در تهران

پس از این که واجد شرایط بودن نگهبان از جهات مختلف توسط موسسه محافظتی و مراقبتی پلیس یاران تعیین شد، آموزش های لازم به فرد داده می شود. علاوه بر این، هر نگهبان باید اشراف و اطلاعات کامل از محله مورد نظر، افرادی که در محله رفت و آمد می کنند، داشته باشد.

پس از ارسال نگهبان محله در تهران، برخی از موارد افراد ساکن در محل یا معتمد محل اطلاعات کافی و لازم در این زمینه را به نگهبان می دهد. هر نگهبان محله دارای یک کارت شناسایی است که توسط مدیر موسسه امضا و صادر شده است. به همین دلیل نگهبان برای حضور در محل باید همیشه این کارت را به همراه داشته باشد.

 

درخواست نگهبان محله

درخواست نگهبان محله

امروزه همه ما شاهد ساخت و سازهای گسترده و زیادی در شهرهای مختلف هستیم. افزایش ساخت در شهرها باعث افزایش جمعیت در شهرهای مختلف شده است. به همین دلیل تامین کردن امنیت جان و مال مردم برای ایجاد محیطی آرام و بدون استرس اهمیت زیادی دارد.

اکثر مردم برای تامین مایحتاج و گذارندن زندگی ساعات زیادی را در بیرون از منزل مشغول کار و فعالیت هستند. برای داشتن محله ای آرام و مطمئن میتوانید از موسسه حفاظتی مراقبتی نگهبانان پاک اندیش با نام برند پلیس یاران خدمات موردنظر را درخواست بفرمایید.

به همین دلیل زمانی که در منزل حضور ندارند، برای افزایش امنیت اموال و وسایل آن ها، لازم است که فردی به عنوان نگهبان در محل در ساعات مختلف حضور داشته باشد. خوشبختانه موسسه های محافظتی مختلفی در سراسر ایران و به ویژه شهرهای بزرگ از جمله تهران راه اندازی شده است.

با مراجعه به این موسسات که موسسه حفاظتی مراقبتی پاک اندیش ایرانیان یکی از آنهاست می توانید در محله های مختلف تهران نگهبان استخدام کنید. پس از تعیین صلاحیت در محله های تهران یا کل مناطق کشور مستقر خواهد شد.

 

اهمیت به کارگیری نگهبان محله

همان طور که در ابتدای مقاله هم ذکر شد، امروزه تعداد افرادی که تمایل به زندگی شهر نشینی رو به افزایش است و از طرفی شاهد افزایش زندگی شهر نشینی هستیم. به همین دلیل تامین و برقراری امنیت به یکی از دغدغه ها و نیازهای ضروری هر شهری و به ویژه شهرهای بزرگ و پر جمعیت محسوب می شود. بنابراین وجود محدودیت های امنیتی زیر سبب شده که نیاز به استخدام و به کارگیری نگهبان محله بیش از پیش مورد اهمیت قرار گیرد. مهم ترین محدودیت هایی که باعث نیاز به استخدام نگهبان شده به شرح زیر است:

 • دور بودن از مراکز و پایگاه های انتظامی پلیس
 • خلوت و دور افتاده بودن محل زندگی
 • وجود و بروز جرایم و حوادث مختلف در آن محل از جمله سرقت یا تعرض و مزاحمت و…
 • افزایش تعداد مجرمین در آن محل

بنابراین برای جلوگیری از بروز خطرات و حوادث مختلف مانند سرقت، تعرض یا سایر مزاحمت های دیگر بهترین اقدام استخدام نگهبان محله به صورت شیفتی یا ساعتی است. وجود و استقرار نگهبان محله به خودی خود تاثیر زیادی در جلوگیری از بروز حوادث و جرایم مختلف دارد. بدین صورت که افراد مجرم با دیدن محل استقرار نگهبان از تعرض یا سرقت در محل امتناع می کنند.

 

آیا لازم است نگهبان محله تجهیزاتی هم داشته باشد؟

یکی از چالش هایی که زمان استخدام و همکاری با نگهبان محله مطرح می شود، این است که آیا لازم است نگهبان تجهیزات دفاع شخصی همراه داشته باشد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت به طور کلی به همراه داشتن تجهیزات دفاع شخصی برای همه نگهبانان محله و استفاده از آن ضروری نیست. مگر این که محله مورد نظر بسیار دور افتاده و خلوت باشد و کارفرما سابقه جرایم مختلف را به موسسه محافظتی مراقبتی گزارش دهد. بنابراین می توان گفت می توان گفت مهم ترین تجهیزاتی که نگهبان محله در صورت لزوم باید همراه داشته باشد، به شرح زیر است:

 • دستبند
 • اسپری فلفل
 • شوکر
 • بی سیم
 • باتوم
 • چراغ قوه

 

آیا نگهبان محله اجازه و حق بستن معابر عمومی را دارد؟

خیر. نگهبانان محله برای برقراری امنیت و آرامش در محل مورد نظر به هیچ وجه اجازه و حق مسدود کردن و بستن معابر عمومی را ندارند. بلکه فقط موظف هستند که رفت و آمد افراد و خودروها را کنترل کرده و موارد مشکوک را گزارش دهند.

 

مراحل استخدام نگهبان محله چیست؟

با خواندن مطالب تا این قسمت از مقاله با ضرورت و اهمیت استخدام کردن نگهبان محله و وظایف این فرد آشنا شدید. بنابراین می توانید با شناخت و آشنایی بیشتر در صورت لزوم نگهبان استخدام کنید. به طور کلی مراحل و روند استخدام نگهبان محله به شرح زیر است:

 • مراجعه کردن به موسسه محافظتی مراقبتی پلیس یاران و درخواست استخدام نگهبان محله
 • پر کردن فرم درخواست استخدام نگهبان و ذکر محل مورد نظر
 • بررسی و ارزیابی کردن منطقه مورد نظر توسط کارشناسان تیم پلیس یاران و ارائه و مطرح کردن پیشنهادات و نظرات مورد نظر
 • تعیین و مشخص کردن نیازهای مورد نظر و درج آن در قرارداد بین کارفرما
 • تعیین حقوق و مزایا، مدت و ساعات زمان کار و تعداد نگهبانان مورد نیاز برای محل
 • امضای قرارداد توسط نگهبان، موسسه حفاظتی مراقبتی، و کارفرما
 • ارسال نگهبان به محل مورد نظر

 

پلیس امنیت محله

پلیس امنیت محله در اصل اشخاصی تعلیم دیده هستند که بصورت قانونی و با دارا بودن مجوز های لازم از نیروی انتظامی و ادارات مربوطه، جهت ایجاد امنیت محله بصورت شیفتی یا تمام وقت در محله موردنظر کشیک میدهند.

در صورتی که به برقراری و ایجاد نظم و امنیت در محل زندگی یا محل کار خود اهمیت می دهید، می توانید با استخدام نگهبان محله و مشاوره گرفتن از کارشناسان تیم پلیس یاران محیطی امن و آرام برای خود و خانواده تان ایجاد کنید. در این مقاله نیز به طور کامل شرح وظایف نگهبان محله و مراحل استخدام آن پرداخته شد. با مطالعه این مطلب می توانید با شناخت بیشتر متناسب با نیاز خود یک یا چند نگهبان محله از طریق درخواست به موسسه محافظتی مراقبتی پلیس یاران درخواست دهید.

5 پاسخ

 1. ببخشین من قبلا برای محله مون که تو زعفرانیه اس نگهبان گرفته بودم، یبار یه دزد اومده بود ضبط بدزده اون بنده خدا هیچ اقدامی نکرده بود.

  خواستم بپرسم نگهبان های که شما به عنوان پلیس محله جذب میکنید آموزش میبینن؟؟؟

  مثلا موقع بحران میدونن چه کنن یا دست و پاشونو گم میکنن؟؟؟

  1. سلام کاربر عزیز

   نیروهایی که ما جذب میکنیم اکثر باسابقه هستن و دوره های لازم رو میبینن و برای هر پیشامدی آماده میشن.
   صرفا بچه هایی که ما اعزام میکنیم چند سالیه که دارن باهامون کار میکنن و امتحانشون رو پس دادن.

 2. من نگهبان نیاز دارم برای منزل شخصی تو اصفهان، خاستم ببینم به اونجا هم اعزام نگهبان تمام وقت دارید؟

  1. سلام کاربر عزیز

   لطفا فرم موجود رو پر کنید یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا به سرعت کارتون انجام بشه.
   بله برای همه شهر های ایران اعزام پلیس محله داریم و با خیال راحت میتونید درخواستتون رو با همکارانم درمیون بزارید.

 3. نگهبان محله میتونه از اسلحه استفاده کنه یا فقط تجهیزات دفاع شخصی رو باید ببنده؟؟؟

  اگر سارق مسلح باشه اونوقت باید چکار کنه؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *