خدمات لابی من

امروزه حفظ احترام مراجعین و عموم مردمی که در جوامع و مکان های مختلف حضور پیدا می کنند، بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است. به گونه ای که افراد برای افزایش رضایت مردم و جلب اعتماد آن ها خدمات ارزنده ای ارائه می کنند.

خدمات لابی من

یکی از خدماتی که در موسسه های حفاظتی مراقبتی مخصوصا موسسه حفاظتی مراقبتی نگهبانان پاک اندیش با نام برند پلیس یاران ارائه می شود، خدمات لابی من است. در صورتی که شما نیز به امنیت و اطمینان خاطر مراجعین اهمیت می دهید.

 

لابی من کیست؟

همان طور که می دانید حفظ و ایجاد امنیت در محل زندگی و محل کار تاثیر زیادی در افزایش و اطمینان خاطر عموم مردم و ساکنین آن مکان اهمیت زیادی دارد. به همین منظور برای افزایش امنیت و اطمینان خاطر مردم یک لابی من استخدام می کنند.

اگر مجتمع مسکونی دارید و میخواهید برای آن یک نگهبان مجتمع مسکونی کاربلد قرار دهید حتما با ۶۸۲۳ ۷۲۲ ۰۹۱۲ در تماس باشید.

موسسه حفاظتی مراقبتی نگهبانان پاک اندیش ایرانیان

منظور از لابی من شخصی است که وظیفه خدمت رسانی به افراد و مراجعه کنندگان در ساختمان های مسکونی و اداری و برج ها را بر عهده دارد. این افراد در طول شیفت کاری خود با افراد مختلف تعامل و برخورد دارد و به آن ها خدمات رسانی و سرویس دهی می کند.

برای مثال در صورتی که در مواقع مختلف و حتی ساعات مختلف شبانه روز مشکلی مانند تجاوز به حریم خصوصی یا دزدی رخ دهد، این فرد اقدامات و عکس العمل های لازم و ضروری را انجام می دهد. لابی من وظایف گسترده و مهمی دارد که در ادامه این مقاله به بررسی و معرفی این خدمات می پردازیم.

 

وظایف لابی من چیست؟

به طور کلی فردی که به عنوان لابی من در موسسه های محافظتی و مراقبتی فعالیت و خدمات می کند، دارای وظایف گسترده زیادی است. همان طور که در تعریف لابی من ذکر شد، حضور لابی من معمولا در مکان های عمومی، ساختمان های مسکونی، تئاترها و سایر مکان های تفریحی لازم و ضروری است.

علاوه بر این، این شخص به منظور افزایش امنیت و اطمینان خاطر مراجعین در مکان های مختلف از جمله ساختمان های اداری، آپارتمان ها، مشاعات ساختمان ها و هتل ها و… لازم است که حضور داشته باشند.

بنابراین به طور کلی می توان گفت وظایف لابی من با توجه به محل خدمت و حضور این افراد متفاوت و متغیر خواهد بود. به طور کلی وظیفه لابی من در هر کجایی که خدمت کند، تعامل مطلوب با مراجعین و مشتریان و ارائه خدمات مختلف به آن ها است.

 

وظایف لابی من در مجتمع مسکونی چیست؟

وظایف لابی من در مجتمع مسکونی چیست؟

حتما شما هم افرادی را پس از وارد شدن به مجتمع های مسکونی به ویژه در مجتمع های لوکس و بسیار با کیفیت دیده اید. وظیفه این افراد صرفا خدمات رسانی به منظور راهنمایی کردن افراد و مراجعین و پاسخ دادن به سوالات آن ها نیست.

بلکه لابی من وظایف مهم تری دارد که در ادامه این خدمات را کامل تر معرفی خواهیم کرد. این افراد دوره های حرفه ای به منظور ارائه خدمات کامل و با کیفیت با افراد مختلف را آموزش دیده اند.

در این دوره های آموزشی، آموزش های لازم جهت شایستگی برخورد و تعامل، مهارت های ارتباطی، فن بیان، آگاهی های ایمنی، آموزش های لازم رعایت امنیت و… را فرا می گیرند. بر همین اساس می توان گفت از جمله وظایف مهم لابی در مجتمع مسکونی به شرح زیر است:

 • لابی من موظف به پوشیدن لباس های آراسته و فرم در ساعات کاری است.
 • تمیز نگه داشتن کلیه قسمت های مجتمع مسکونی از جمله پارکینگ، حیاط، ساختمان لابی، راهروها و…
 • آمادگی ارائه خدمات پذیرایی مختلف پس از هماهنگی و اطلاع مدیر مجتمع یا ساختمان
 • پاسخ دادن به سوالات و نیازهای مراجعین و مهمانان
 • لابی من باید از زمان شروع شیفت کاری تا پایان آن در محل کار حضور داشته باشند. سپس کلیه اطلاعات لازم و گزارش هایی که در طول شیفت رخ داده را به همکار خود منتقل کنند.
 • لابی من باید در زمان مقرر در محل کار حاضر شده و قبل از تحویل دادن شیفت محل کار را ترک نکند.
 • حتی الامکان محل کار و لابی را در صورت بروز مشکلات عادی ترک نکند. در صورت لزوم همکار دیگر را جایگرین کند.
 • زمان ورود و خروج افراد ناشناس و غیر ساکن در مجتمع باید رفت و آمد آن ها به طور کامل بررسی و نظارت شود تا در صورت لزوم اقدامات لازم انجام شود.
 • در صورتی که افراد مختلف مانند مدیر عامل، تاسیساتی ها ، نظافت چی ها، باغبان، سرویس کاران آسانسور، ماموران آب و برق و گاز و مخابرات و… در محیط مجتمع حضور دارند، زمان ورود و خروج آن ها به طور کامل ثبت شود.
 • ارائه کردن گزارش های لازم زمان مشاهده وقایع مهم و خرابی های احتمالی ساختمان ثبت شده و در هر شیفت به مدیر عامل ارائه شود.
 • در صورتی که در محیط لابی هر گونه مشکلی برای مهمانان یا ساکنین رخ دهد، لابی من وظیفه مدیریت و رفع و رجوع کردن مشکلات را دارد.

 

خدمات لابی من شامل چه وظایف و خدماتی است؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر ذکر شد، لابی من در مکان های مختلف و به منظور ارائه خدمات مختلف استخدام می شوند. بنابراین به طور کلی می توان گفت خدمات لابی من شامل وظایف و خدمات زیر است که به صورت جداگانه به معرفی این خدمات می پردازیم:

۱. ارائه خدمات لابی من به مشتری

خدماتی که لابی من به مشتریان ارائه می کند، طیف بسیار وسیعی دارد. از جمله وظایف و خدمات لابی من به مشتریان شامل پاسخگویی تلفن و گرفتن پیام های دقیق، توزیع و ارسال بسته ها و بررسی زمان بندی تعمیرات و رسیدگی به تاسیسات است.

علاوه بر این، لابی من به بازدید کنندگان، ساکنان، مهمانان و مشتریان خوش آمد می گوید و به آن ها در رفتن به مسیر یا منزل شخص خاصی هدایت و کمک می کند.

۲. خدمات لابی من پشت کامپیوتر

برخی افراد که شایستگی و مهارت های لازم دیگر برای ارائه خدمات مختلف را دارند، به آن وظیفه دیگری به نام لابی من پشت کامپیوتر محول می شوند. این افراد نیز به طور کامل و دقیق رفت و آمد سرنشینان و مهمانان را در ساعات کاری و شیفت خود بررسی می کند.

سپس با مدیریت آن مجتمع اداری یا مسکونی ارتباط برقرار کرده و گزارش های روزانه تهیه و سپس ارائه می کند. علاوه بر این، این فرد با نظارت داشتن بر رفت و آمد مراجعین، گزارش های روزانه یا هفتگی را آماده کرده و به مدیر ساختمان یا مجتمع ارائه می کند.

 ۳. وظایف عمومی لابی من چیست؟

علاوه بر وظایف ذکر شده که لابی من پس از استخدام شدن در محل کار خود باید انجام دهد، این شخص وظایف عمومی دیگری هم دارد. یکی از مهم ترین وظایف عمومی لابی من این است که با مراجعین و مهارت های ارتباطی و کلامی برقرار می کند.

علاوه بر این، باید بتواند در انتهای شیفت کاری به صورت روزانه یا هفتگی گزارش های لازم را به مدیر مجتمع یا ساختمان ارائه کند. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک لابی من خوب باید داشته باشد، حافظه قوی است.

مشاوره رایگان با کارشناسان پلیس یاران

چرا که این فرد باید به مراجعین و مهمانانی که در محل حاضر می شوند، خدمات و سرویس های مورد نظر را ارائه دهد.

۴. منظور از شیفت ۱۲- ۳۶ لابی من چیست؟

همان طور که می دانید در مکان های مختلف لابی من با اهداف مختلفی استخدام شده و شروع به کار می کند. به همین دلیل ممکن است در برخی مکان ها نیاز باشد که فرد به صورت شیفت های ۸ ساعته در محل کار حضور داشته باشد، در برخی مواقع کارفرما ترجیح می دهد،

از نیروهایی با قابلیت ۱۲ ساعت کار استفاده نماید. بنابراین در چنین شرایطی از اصطلاح شیفت ۱۲-۳۶ استفاده می شود.عدد اول نشان دهنده ساعت کار و عدد دوم نشان دهنده ساعت استراحت نیروی کار لابی من در هر شیفت است.

در واقع این ساعت به این معنی است که نیروی کار پس از ۱۲ ساعت کار کردن، می تواند ۳۶ ساعت استراحت کند. این نوع برنامه کاری برای اماکن و مجتمع هایی پیشنهاد می شود که به صورت ۱۲ ساعته نیاز به نیروی کار دارند تا در این ساعات در محل کار حضور داشته باشند.

 

 مزایای استخدام لابی من چیست؟

تا این قسمت در مورد وظایف و اهمیت استخدام لابی من صحبت شد. علاوه بر موارد ذکر شده، استخدام لابی من مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

 • ایجاد و افزایش احساس امنیت فیزیکی
 • ایجاد نظم و استلزام افراد برای رعایت قوانین و مقررات
 • جلوگیری از بروز حوادث مختلف
 • کنترل و مدیریت وضعیت محیط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *